
Gau min
Gau min, også kjend som Koma, fungerer betre som drama enn som skrekkfilm for meg. Eg likar noko av det som skjer mellom menneska, men blir ikkje særleg redd.
Ei kvinne oppdagar eit offer for nyretjuveri etter ein bryllaupsfest. Ching (Angelica Lee Sum-Kit) blir dratt inn i saka, og Ling (Karena Lam Ka-Yan) er mellom dei ho mistenker. Forholdet mellom dei blir meir samansett enn eit enkelt skilje mellom vitne og mistenkt.
Eg hoppar kanskje litt i stolen to eller tre gonger. Nokre av bilda er også ekle. Men å reagere på eit brått innslag eller noko ubehageleg er ikkje heilt det same som å bli skremd av ein heil film.
Kozo er meir begeistra på LoveHKFilm (lovehkfilm.com). Han trekk fram korleis konflikten flyttar seg frå fysisk fare til redsla for å svikte ein ny ven. Det er eit interessant poeng om den dramatiske sida, som eg får meir ut av enn grøssaren.
Dette er derfor eit fint nok drama med nokre ubehagelege bilde. Som asiatisk grøssar er han langt frå den beste eg har sett. Eg fekk meir igjen for menneska enn for forsøka på å få meg til å skvette.
